حمل خرده بار به کشورهای اروپایی

websepanta
date_range آذر 15, 1400
message نظر 0
حمل خرده بار به کشورهای اروپایی

آنچه در مقاله حمل خرده بار به کشورهای اروپایی خواهید خواند:

سیستم حمل و نقل یک سیستم بزرگ است که صادرات و واردات کشورهای مختلف را پوشش می‏دهد. اما از آن جایی که هر کشوری قوانین، مقرارت و تشریفات گمرکی خاص خود را دارد، سیستم و خدمات حمل و نقل به چندین دسته تقسیم ‏بندی می‏شود.

سیستم حمل و نقل برای صادرات و واردات کالا، باید با در نظر گرفتن وزن محموله، میزان مسافت، نوع محصول و موارد مشابه ای از این دست انتخاب شود. اگر بخواهیم شیوه حمل و نقل را بر اساس وزن محموله دسته ‏بندی کنیم، به جمع‏ بندی زیر می‏رسیم:

  1. حمل و نقل محموله ‏هایی که وزن بالایی دارند و بارهای تناژ بالا حساب می‏شوند.
  2. حمل و نقل محموله‏ هایی که وزن پایینی دارند و خرده بار به حساب می‎آیند.

روش های حمل خرده بار به کشورهای اروپایی

خرده بارها ممکن است درون قاره ه‏ا حمل و نقل شود و حتی امکان جابه‌جایی بین قاره‌ای آن‌ها وجود دارد. این مطلب قرار است پیرامون حمل بار به کشورهای اروپایی انجام می‌شود.

انتخاب روش حمل بار در میان کشورهای اروپایی و خارج از آن، بسته به محل مبدا و مقصد متفاوت است. اما اگر به عنوان مثال بخواهیم مبدا یا مقصد را کشور ایران در نظر بگیریم، باید بگوییم که سه روش کلی برای انجام این کار وجود دارد:

البته در حالت ‏های مختلف ممکن است حمل و نقل‏ ها به روش ‏های ترکیبی انجام شوند. یعنی امکان دارد محموله‌ای از کشورهای اروپایی به ایران یا برعکس، بخشی از راه را به شیوه زمینی منتقل شود و بخش دیگر را دریایی طی کند تا به مقصد مورد نظر برسد.

مساله ‏ای که درباره باربری خرده بارها باید بدانید، کاهش هزینه‏ های صادرکننده یا واردکننده محموله تا حد ممکن است. یعنی اگر شخصی حمل خرده بار به کشورهای اروپایی را برای صادرات کالا خود انتخاب کند، در هزینه‏ ها صرفه جویی می‌کند.

حمل خرده بار به کشورهای اروپایی

حمل خرده بار به آلمان

حال که درباره کلیات حمل خرده بارها به کشورهای اروپایی اطلاعات کسب کردید، وقت آن رسیده است که کمی با جزئیات و نکات ریز مربوط به حمل خرده بار به آلمان که یک کشور اروپایی است، آشنا شوید.


حمل زمینی بار به آلمان

در میان روش‏ های حمل خرده بار به آلمان، روش زمینی یکی از مقرون به صرفه ‏ترین روش ‏ها است. چون هزینه کمی را به خود اختصاص می‌دهد و اگر بار مورد نظر شما ظرفیت تمام وسیله نقلیه مورد نظر را تکمیل نکند، هزینه ‏ها به تعداد کسانی تقسیم ‏بندی خواهد شد که آن‏ها نیز اقدام به ارسال خرده بار به آلمان کرده باشند.
اغلب حمل خرده بار از ایران به آلمان از راه حمل و نقل جاده ای و زمینی، از طریق کشورهایی مانند ترکیه و قفقاز انجام می ‏شود.

بیشتر بدانید: صادرات به ترکیه

حمل دریایی بار به آلمان

حمل خرده بار از ایران به کشور اروپایی مانند آلمان، از طریق دریایی نیز ممکن است. به این نحو که می‏توانید محموله خود را در کانتینرهای 20 و 40 فوتی قرار دهید و به سمت مقصد بفرستید. در این کانتینرها بهتر است خرده بارهایی از یک نوع وجود داشته باشد. بنادری که در آلمان وجود داشته و ترخیص خرده بار در آن‏ها انجام می‏شود را در زیر نام برده‏ایم:

  • هامبورگ
  • برمن
  • کلن
  • دویسبورگ

چیزی که لازم است درباره روش حمل و نقل دریایی خرده بارها بدانید، طولانی بودن زمان رسیدن آن به مقصد است. متاسفانه این روش برای کسانی که در حمل خرده بار خود به آلمان عجله دارند، مناسب نیست. پس اگر خرده باری دارید که زمان رسیدن آن به مقصد برای شما اهمیت زیادی دارد، روش دریایی را چندان توصیه نمی‏ کنیم.

حمل دریایی بار به آلمان

حمل هوایی بار به آلمان

روش دیگر و آخرین روش حمل خرده بار به آلمان یا برعکس، روش هوایی است. این روش در آلمان به دو شیوه مختلف انجام می ‏شود:

  • مستقیم که محموله از آلمان به ایران یا از ایران به آلمان، بدون هیچ واسط ه‏ایی ارسال می‏شود.
  • دیگری غیرمستقیم که ابتدا محموله به کشور دیگری ارسال خواهد شد و در آخر به ایران یا آلمان که مقصد نهایی است، می‏رسد.

این روش مزایا و معایبی دارد. اول از مزیت آن شروع می‏ کنیم. این روش حمل و نقل خرده بار یا گروپاژ، سریع‏ترین روش حمل و نقل است. اگر می‏خواهید بار شما در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد، این روش را باید انتخاب کنید.

اما در مقابل، عیب و اشکال این روش هزینه بالای آن است. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که این روش حمل و نقل از نظر هزینه‏ ای، از تمامی روش‏های دیگر با هزینه بیشتری همراه خواهد شد.


حمل خرده بار به مسکو

خوشبختانه روسیه از نظر جغرافیایی در جایی قرار گرفته است که با کشورهای زیادی مرز زمینی و همچنین مرز دریایی دارد. به همین علت، فارغ از حمل و نقل خرده بار به مسکو و دیگر شهرهای روسیه از طریق روش هوایی، روش‏های دیگری مانند زمینی، ریلی و دریایی را نیز می‏توان برای صادرات و واردات انتخاب کرد.

اگر حمل خرده بارها به مسکو یا برعکس به صورت دربست انجام گیرد، فرد صادرکننده یا واردکننده باید هزینه گزافی را متحمل شود. برای کاهش این هزینه‏ ها، شرکت‏ های حمل و نقل به افراد متقاضی، گروپاژ و حمل خرده بار چند نوع محموله را می‏دهند که کاملا به صرفه است.


سخن نهایی

بدون شک اگر تا این جای مطلب همراه ما بودید، اطلاعات خوب و مفیدی راجع به حمل خرده بارها به کشورهای اروپایی از جمله آلمان و مسکو به دست آوردید. این اطلاعات در همه حال به درد شما می‌خورد و در جایی که به آن نیاز دارید، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

بد نیست بدانید که گروپاژ یا حمل خرده بارها به هر کشوری، اگر به صورت شخصی انجام شود، هزینه‏ های بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. به همین دلیل، توصیه ما این است که با شرکت ‏های حمل و نقل مشورت کنید و با آن‏ها قرارداد ببندید.

خوشبختانه به قدری شرکت ‏حمل و نقل بین المللی در کشور زیاد شده‏ اند که دسترسی به آن‏ها آسان شده است. البته سعی کنید شرکت‏ هایی را برای حمل خرده بار به کشورهای اروپایی انتخاب کنید که بیمه ‏های معتبری آن‏ها را پوشش می‏دهند.

حمل خرده بار به مسکو

سوالات متداول درخصوص حمل خرده بار به کشورهای اروپایی

حمل خرده بار به کشورهای اروپایی به چه روش هایی انجام می شود؟

حمل و نقل هوایی
حمل و نقل دریایی
حمل و نقل زمینی

مقرون به صرفه ‏ترین روش ‏حمل خرده بار به آلمان چیست؟

روش زمینی یکی از مقرون به صرفه ‏ترین روش ‏ها است. چون هزینه کمی را به خود اختصاص می‌دهد و اگر بار مورد نظر شما ظرفیت تمام وسیله نقلیه مورد نظر را تکمیل نکند، هزینه ‏ها به تعداد کسانی تقسیم ‏بندی خواهد شد که آن‏ها نیز اقدام به ارسال خرده بار به آلمان کرده باشند.

حمل هوایی بار به آلمان چه مزایایی دارد؟

این روش حمل و نقل خرده بار یا گروپاژ، سریع‏ترین روش حمل و نقل است. اگر می‏خواهید بار شما در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد، این روش را باید انتخاب کنید.

attachment برچسب‌ها :
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning