پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران

websepanta
date_range اردیبهشت 17, 1402
message نظر 0
پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی (ایران اکسپو 2023)، با حضور رئیس‌جمهور، معاون وزیر صمت، میهمانان خارجی و جمعی از مدیران و مسئولان لشکری و کشوری، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه از تاریخ 17 لغایت 20 اردیبهشت 1402 در قالب 11 گروه کالایی از جمله صنعت، لوازم خانگی، پوشاک، خدمات، فرش و پوشاک، دارو، غذا، ساختمان، معادن و پتروشیمی برگزار می شود.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی با حضور رییس جمهور گشایش یافت

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران یکشنبه 17 اردیبهشت ماه 1402 با حضور رئیس جمهور کشور، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سالن اجلاس سران تهران گشایش یافت. در این نمایشگاه ۷۵۰ شرکت داخلی حضور دارند و ۶۰ کشور از نقاط مختلف دنیا آمادگی خود را برای بازدید از این نمایشگاه اعلام کرده‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به دستاوردهای تولیدکنندگان کشورمان در عرصه‌های سلامت و تجهیزات پزشکی خاطر نشان کرد: کسب چنین دستاوردهایی در شرایط تحریم‌های گسترده باعث شگفتی ناظران خارجی شده است. جمهوری اسلامی ایران در زمینه دانش‌بنیان و بومی‌سازی شاخه‌های مختلف علمی صاحب‌نظر است.

هدف از برگزاری نمایشگاه ارائه توانمندی صادراتی، گسترش تعاملات تجاری، فرصت آشنایی و مذاکره تجار و بازرگانان خارجی با شرکت‌های صادراتی ایرانی است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نشست خبری نمایشگاه

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امروز در نشست خبری پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی (اکسپو ۲۰۲۳) با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم برای توسعه تجارت با کشورهای همسایه گفت: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر به موضوع صادرات و به‌خصوص صادرات غیر نفتی تاکید فراوانی داشتنه‌اند؛ لذا وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت تلاش‌های زیادی برای برگزاری نمایشگاه توانمندی صادراتی انجام داده است.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی

کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی

مهدی صفری درخصوص کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه اظهار کرد که کشورهای حاضر در این نمایشگاه کشورهایی مانند امارات، پاکستان، روسیه، ترکیه ، چین و برخی دیگر از کشورها از جمله شرکت کنندگان در این رویداد هستند.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی با حضور شرکت های پتروشیمی

در روز نخست این نمایشگاه، نمایندگان برخی کشورها با حضو در پاویون پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز در زمینه انتقال دانش فنی مذاکراتی با شرکت‌های داخلی انجام دادند.

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning