تاریخچه حضور ایران در نمایشگاه اوراسیا

websepanta
date_range تیر 16, 1400
message نظر 0
نمایشگاه اوراسیا

ایران در سال 2016 به کمیسیون اقتصادی اوراسیا پیشنهاد ایجاد یک منطقه آزاد تجاری میان خود و این اتحادیه اقتصادی را مطرح نمود که پس از دو سال مذاکره، موافقتـنامه موقت منعقد گردید و در نهایت در سال 2019 ایران به طور موقت «سه ساله» یک توافقـنامه گمرکی با این اتحادیه اقتصادی منعقد نمود تا پس از سه سال، رسماً عضو این اتحادیه شود.

در حال حاضر بیش از چهل کشور از جمله چین، اندونزی، کره جنوبی، هند، مصر، صربستان و برخی کشورهای حوزۀ آمریکای لاتین برای فعالیت و عضویت در این اتحادیه اعلام آمادگی نموده‌اند.

حضور ایران در نمایشگاه اوراسیا

کشور های عضو اتحادیه اوراسیا

به منظور عملیاتی شدن تجارت ایران با پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و آشنا شدن تجار و تولید کنندگان پنج کشور با تجار و تولید کنندگان ایرانی، قرار شد اولین نمایشگاه «اختصاصی بین‌المللی اوراسیا» با حمایت دبیرخانه اتحادیۀ اقتصادی اوراسیا و اتاق‌های بازرگانی پنج کشور عضو اتحادیه و همچنین وزارت صنعت معدن تجارت ایران در تاریخ «هجدهم لغایت بیست و یکم» ماه می سال 2021 به مدت چهار روز در تهران (ایران) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج. ا. ا. برگزار گردد.

آینده نمایشگاه اوراسیا

در آینده این نمایشگاه به صورت چرخشی در کشورهای دیگر عضو اتحادیۀ اقتصادی اوراسیا برگزار گردد.

در این نمایشگاه شرکت‌های مهم صادراتی از پنج کشور عضو اتحادیۀ اقتصادی اوراسیا در قالب پنج پاویون (روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس) همراه با شرکت‌های مهم و صادراتی ایرانی شرکت می‌کنند.

شهر صادرات میزبان شما در نمایشگاه اوراسیا است با حضور گرمتان در نمایشگاه که از تاریخ 18 تا 21 تیر ماه، ما را مفتخر سازید.

اوراسیا کجاست؟

اوراسیا نام قاره وسیعی است که از ترکیب دو قاره اروپا و آسیا پدید آمده‌است. از آنجا که دو قاره آسیا و اروپا مرز طبیعی ویژه‌ای ندارند و مرزبندی کنونی میان این دو قاره بیشتر تاریخی و فرهنگی است؛ در بعضی مناطق جهان اوراسیا به عنوان بزرگترین قاره در بین ۵ یا ۶ قاره جهان شناخته می‌شود.

منطقۀ اوراسیا 14 درصد از مساحت جهان را به خود اختصاص داده است و رتبۀ «اول» در استخراج نفت- رتبۀ «اول» استخراج گاز جهان- رتبۀ «چهارم» تولید انرژی- رتبۀ «سوم» خط آهن- رتبۀ «چهارم» تولید آهن و رتبۀ «پنجم» فولاد جهان را به خود اختصاص داده است.

در سال 1994 رئیس جمهور وقت قزاقستان موضوع تشکیل اتحادیه اقتصادی اوراسیا را پیشنهاد داد که این موضوع توسط جناب آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه دنبال گردید.

attachment برچسب‌ها :
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning