مشاوره امور ارزی و بانکی برای صادرات

مشاوره امور ارزی و بانکی برای صادرات

توسعه صادرات مهمترین عامل رشد و توسعه اقتصادی پایدار می باشد که راهکار مناسبی برای ورود شرکت های کوچک و بزرگ به بازارهای جهانی می باشد. در این بین بانک ها در تمام کشورها به عنوان واسطه های مورد اعتماد طرفین معامله محلی برای دریافت و تسهیل انتقال پول در روابط بازرگانی می باشند.

تمامی صادر کنندگان نیاز به حساب بانکی بین المللی دارند تا بتوانند از این طریق امورات مرتبط با نقل و انتقالات مالی را انجام دهند. بنابراین انجام مشاوره امور ارزی و بانکی برای صادرات از ضروریات است. اگر تا پایان مقاله “مشاوره امور ارزی و بانکی” با ما همراه باشید بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.


لزوم مشاوره امور ارزی و بانکی برای صادرات

امروزه نقش بانک ها در امور ارزی و بانکی برای صادرات کالا انکارناپذیر است. بانک ها تابع قوانین بین المللی صادرات بوده و همواره مورد اطمینان دو طرف معامله هستند. همچنین بانک ها نقش مهمی را در تسهیل انتقالات مالی و ضمانت تحویل کالا برای وارد کننده و ضمانت دریافت پول برای صادر کننده را بازی می کنند.

در حال حاضر به دلیل مشکلاتی که بر اثر تحریم برای بانک های ایرانی به وجود آمده است، انتقال ارز به ایران بسیار سخت و پیچیده شده است. با این حال بانک ها تمام تلاش خود را در جهت تسهیل امر صادرات و نقل و انتقالات مالی انجام می دهند.

اگر قصد دارید کالایی را صادر کنید بهتر است که با مشاورین امور ارزی و بانکی در تماس باشید تا پیچ و خم مبادلات بازارهای جهانی و انتقالات مالی را به شما نشان دهند. همچنین برای آشنایی با نحوه دریافت پول در صادرات و مبادلات ارزی تماس با مشاوران حرفه ای ضروری و مهم است.

مشاوره امور ارزی و بانکی

نقل‌ و انتقال ارزی در صادرات چگونه است؟

شاید باورتان نشود که بگوییم نقل‌ و انتقالات مالی مهمترین بخش هر تجارت است. اهمیت این موضوع به حدی است که ریسک معامله در بازارهای جهانی بسیار بالاست و از همین رو بسیاری از بازرگانان سعی می کنند در معاملات خود احتیاط کرده و با مشاوره ارزی و بانکی در زمینه صادرات کالا، بازگشت پول خود را تضمین کنند. از طرفی ایران مدت های زیادی است که با انواع تحریم های بانکی دست و پنجه نرم می کند و بنابراین نیاز است که در صادرات کالا راهکارهای تبادلات مالی را بدانید.

صادر کننده در هر معامله ای در قبال تحویل کالا ارز دریافت می کند. بنابراین تجار با دو نوع رویکرد کلی در نقل و انتقالات مالی که مورد قبول طرفین معامله است، مواجه می شوند. مهمترین راه پرداخت در تجارت بین الملل، روش‌های تجارت حساب باز، برات ساده، برات اسنادی، حواله‌ای، حواله با اخذ ضمانت بانکی و روش اعتبار اسنادی می باشد که با توجه به نوع صادرات یکی از این چند روش استفاده می شود.

بیشتر بدانید: صادرات به ترکیه

مشاوره صادرات چه کمکی به شما می‌کند؟

همه افرادی که قصد دارند در حوزه صادرات کالا فعالیت کنند، ابهاماتی درباره چگونگی صادرات کالا، قوانین صادرات کالا به کشورهای مختلف و نقل وانتقالات ارزی و بانکی دارند. با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید در تجارت خود موفق تر عمل کنید. بنابراین استفاده از مشاوره صادرات می تواند تا حد زیادی از سوالات شما را پاسخ داده و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. همچنین این موضوع باعث افزایش سرعت فعالیت ها در روند صادرات و انجام مبادلات پولی می شود.

شرکت‌های مشاوره امور صادرات که دارای سابقه طولانی و درخشان در این زمینه می باشند، بهترین مشاورانی هستند که می توانند قوانین صادرات و نحوه مبادلات ارزی را به خوبی برای صادرکنندگان بیان کنند. این شرکت‌ها نه تنها در امر مشاوره صادرات بلکه در انجام خدمات بازرگانی و تجاری نیز می‌توانند به افراد حقیقی کمک کنند.

روشهای پرداخت مالی

خدمات مشاوره بازاریابی صادرات

با توج به این که ایران کشوری غنی از امکانات و محصولات با کیفیت برای صادرات به کشورهای دیگر است، مشاوره بازاریابی صادرات به تجار و صادرکنندگان کمک می کند تا بتوانند به راحتی اقدام به صادرات کالاهای خود نمایند. مشاوران می توانند در خصوص مسائلی مانند روش های اجرایی صادرات کالا، تحلیل بازارهای صادراتی، هزینه‌های حمل‌ونقل کالا، بازارایابی صادراتی، امور مربوط به بیمه کالا، ترخیص کالا از گمرک و مشاوره ارزی و بانکی شما را یاری کنند.

دریافت مشاوره ارزی و بانکی در صادرات

مشاورانی که در زمینه امور ارزی و بانکی فعالیت می کنند این امکان را فراهم آورده اند تا تمامی افرادی که در حوزه‌های مختلف صادرات و واردات کالا مشغول خدمت هستند، بتوانند به بهترین مشاوران کشور دسترسی داشته باشند. مشاوره تجارت و بازرگانی شامل بخش‌های مختلفی از جمله صادرات، واردات و نقل‌وانتقال ارزی بوده که شما می‌توانید به دو صورت تلفنی و حضوری سوالات و مشکلات خود را در این حوزه‌ها مطرح کنید.


روش های پرداخت مالی بر اساس ریسک در تجارت جهانی

طرف های تجاری در پرداخت های مالی بین المللی با دو رویکرد پر ریسک و کم ریسک مواجه هستند که در ادامه انواع آنها را شرح می دهیم:

انواع ریسک ها در پرداخت بین‌الملی، بسته به نوع کشور و قوانین تجاری آن تفاوت است. اما مهمترین ریسک های تجاری عبارتند از:

براساس دو رویکرد کم ریسک و پر ریسک، روش‌های پرداخت متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافیست از مشاوره امور ارزی و بانکی شهر صادرات برای صادرات امن استفاده کنید.

مشاوره در امور ارزی و انواع حوالجات

مشاوره در امور ارزی و انواع حوالجات از ایران به کلیه کشورها

برای مبادلات ارزی کافی است از طریق سیستم بانکی (سوئیفت) وجه معامله را از بانک مبدا به یکی از حساب های معرفی شده در کشورهای مختلف واریز نمایید. وجه مورد نظر پس از کسر کارمزد توسط بانک مبدا با توجه به نرخ روزانه ارز در کمتر از 24 ساعت به حساب شما واریز شده و معادل ارزی آن در کشور مبدا به حساب شما واریز خواهد شد. برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر توصیه می شود از مشاوره امور ارزی و بانکی بی بهره نمانید و با مشاورین متخصص دراین زمینه تماس بگیرید. مشاوران راهکارهای اجرایی مناسبی برای موارد مختلف ارائه می دهند و در تمام مراحل فعالیت تجاری و صادراتی در کنار شما خواهند بود.