شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس

websepanta
date_range تیر 5, 1400
message نظر 2
شرکت های باربری دریایی بندرعباس

آنچه در مقاله شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس خواهید خواند:

همزمان با تشکیل تمدن‌های مختلف بشری، مساله تجارت و تبادل کالا میان جوامع مختلف پدید آمد. برای داشتن یک تجارت موفق و به دست ‌آوردن بیشترین سود، یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشت، مسئله حمل و نقل است. امروزه تبادل کالا بین کشورها و مناطق مختلف از راه‌های متفاوتی از جمله: حمل و نقل هوایی، زمینی، دریایی و ریلی صورت می‌گیرد. اما کدام نوع حمل و نقل بهترین نوع آن است؟

شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس

جایگاه حمل و نقل آبی

با اطمینان کامل نمی‌توان گفت کدام راه حمل و نقل بهترین نوع آن است، زیرا هرکدام مزایا و معایب ویژه خود را دارند. اما چیزی که آشکار است؛ جایگاه ویژه حمل و نقل دریایی در تجارت‌های بزرگ و بین‌المللی است.

باربری دریایی به دلیل هزینه کمتر، امنیت بیشتر و توانایی حمل کالا با حجم زیاد، جزو بهترین گزینه‌های پیش روی بازرگانان جهانی است و باید دانست تقریبا 90 درصد از تجارت بین ‌المللی به صورت دریایی انجام می‌شود. جالب است بدانید کشورهایی که به دریا دسترسی ندارند، به صورت غیر مستقیم از حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند (کالای حمل شده قسمتی از مسیر را به صورت دریایی طی می‌کند سپس از طریق انواع دیگر حمل و نقل به مقصد می‌رسد).

کشور ایران به دلیل دسترسی به دریای عمان و خلیج فارس در جنوب کشور، نقش مهمی در باربری دریایی بین‌ المللی ایفا می‌کند. بندرهای جنوبی ایران از جمله: بندر عباس، بندر بوشهر، عسلویه، چابهار و غیره، همه روزه میزبان کالاهای حمل شده توسط کشتی‌های بین ‌المللی هستند.

اگر در زمینه تجارت فعالیت می‌کنید یا قصد دارید کالایی را از طریق بندرهای جنوبی ایران وارد یا صادر کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس

همانطور که اشاره کردیم بندر عباس یکی از بنادر مهم در  زمینه حمل و نقل دریایی است. تعداد شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل دریایی در بندرعباس زیاد است. این شرکت‌ها با فعالیت در شبکه گسترده جهانی، انواع محموله‌ها را از طریق دریا جابه‌جا می‌کنند. (صادرات کالا و واردات کالا )

شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس علاوه بر حمل کالا، سعی در حفظ امنیت آن نیز دارند. این شرکت‌ها می‌توانند به درخواست مشتری بار را از انبار مبدا تحویل بگیرند و بعد از بارگیری آن، محموله را توسط کشتی‌های باربری در مقصد تخلیه کنند و در انبار مقصد تحویل مشتری دهند. شرکت های حمل و نقل آبی بندر عباس، علاوه بر حمل و نقل و بارگیری، کارهای گمرکی محموله‌های بین المللی را نیز انجام می‌دهند.

شرکت‌های کشتیرانی عسلویه

یکی دیگر از بنادر مهم ایران در دریای خلیج فارس، بندر عسلویه است. این بندر مهم تجاری یکی از قطب‌های باربری دریایی در ایران است. بندر عسلویه گاهی مقصد و سایر اوقات مبدا کشتی‌های باربری است. شرکت‌های کشتیرانی بزرگی در این بندر فعالیت می‌کنند و مانند شرکت‌های حمل و نقل آبی بندر عباس به بازرگانانی که از راه دریا و آب‌های آزاد اقدام به تبادل کالا می‌کنند، خدمات ارائه می‌دهند. این بندر علاوه بر صادر و وارد کردن کالا به نقاط مختلف، در حمل و نقل کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز نقش بسزایی دارد.

شرکت خط دریای آبی پارس

شرکت خط دریای آبی شهر صادرات یک شرکت معتبر در زمینه حمل و نقل آبی و ارائه خدمات به تاجرانی است که از راه دریا اقدام به صادر یا وارد کردن کالا می‌کنند. دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد، اما شعب آن در بندر بوشهر و بندر عباس آماده خدمت رسانی و عقد قرارداد با مشتریان هستند.

شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس

ارسال بار از بندر عباس به عمان

تجارت با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان که به آب‌های آزاد دسترسی دارند، همواره مورد توجه بازرگانان ایرانی است. عمان یکی از کشورهای ثروتمند حاشیه دریای عمان است که با ایران تبادل کالایی بسیاری دارد. حمل و نقل کالا بین این دو کشور، معمولا از بندر عباس به مسقط (پایتخت کشور عمان) یا به بندر «خصب» انجام می‌شود.بین بندر عباس و مسقط انواع کالاها از اثاثیه منزل گرفته تا نفت و کالاهای تجاری رد و بدل می‌شود.

اگر قصد دارید کالایی را از ایران به عمان وارد یا صادر کنید، بهترین و نزدیک‌ترین بندر ایرانی به کشور عمان بندر عباس است. شرکت‌های باربری در این بنادر، محموله شما را در کمترین زمان ممکن (تقریبا یک روز) و با پرداخت کمترین هزینه، بین بندر عباس و کشور عمان جابه‌جا می‌کنند.

فاصله دریایی بندر عباس تا مسقط

بهترین راه برای جابه‌جایی بین این دو بندر مهم از طریق دریای عمان است. فاصله تقریبی این دو بندر چیزی نزدیک به 566 کیلومتر یا 306 مایل دریایی است. زمان سفر بین این دو بندر مهم، بستگی به سرعت کشتی دارد. با کشتی‌های مسافربری این فاصله با زمان تقریبی 10 الی 11ساعت طی می‌شود، اما با شناورهای بارکش که هدف ما در این مطلب هستند، زمان برآورد شده ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.


شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس

بندر عباس مقصد و همچنین مبدا حمل کالا از سراسر دنیا است. شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس حمل، بارگیری، کارهای گمرکی و ترخیص کالا را در این بندر برای مشتریان ایرانی و خارجی انجام می‌دهند.از سوی دیگر، وقتی محموله‌ای بین المللی توسط کشتی در بندر عباس تخلیه می‌شود، شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در این بندر، کالا را از آن به سایر نقاط کشور یا کشورهای همسایه جابه‌جا می‌کنند.

به عنوان مثال، برای جابه‌جایی یک محموله از کشور چین به کشور جمهوری آذربایجان، شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس پس از تخلیه بار از کشتی و انجام کارهای ترخیص کالا، کامیون‌های حمل و نقل بین‌المللی را بارگیری می‌کنند و به کشور آذربایجان می‌فرستند.

شرکت‌های حمل و نقل دریایی بوشهر

بندر بوشهر یکی دیگر از مهمترین بنادر جنوب ایران است. این بندر مقصد کشتی‌های باربری یا نفتکش از سراسر دنیا به ایران و بالعکس است. شرکت‌های حمل و نقل دریایی بوشهر نیز مانند شرکت‌های مستقر در بندر عباس و عسلویه خدمات ترخیص، امور گمرکی، حمل بار با امنیت بالا، تحویل بار در مقصد و دیگر خدمات ممکن را به مشتریان ایرانی و خارجی عرضه می‌کنند.

بیشتر بدانید: صادرات پلی استایرن

سخن پایانی

در بندر عباس و دیگر بندرهای جنوبی کشور ایران، شرکت‌های مختلفی در زمینه حمل و نقل از طریق دریا و امور مربوط به آن فعالیت دارند. با مراجعه به این شرکت‌ها و پرداخت هزینه کمتر نسبت  به انواع دیگر حمل کالا (مانند هوایی)، با امنیت بالایی می‌توانید کالای خود را از ایران به نقاط مختلف دنیا ارسال کنید یا از بنادر خارجی به مقصد بنادر جنوبی ایران کالا وارد کنید. این شرکت ها همچنین کالایی را که در بنادر جنوبی ایران از کشتی پیاده شده است، از راه‌های دیگر حمل و نقل از جمله حمل و نقل ریلی به نقاط مختلف ایران یا کشورهای همسایه ارسال می‌کنند.


سوالات متداول

تاثیر حمل و نقل آبی در تجارت بین المللی چگونه است؟

حمل و نقل دریایی به دلیل هزینه کمتر، امنیت بیشتر و توانایی حمل کالا با حجم زیاد، جزو بهترین گزینه‌های پیش روی بازرگانان جهانی است و باید دانست تقریبا 90 درصد از تجارت بین ‌المللی به صورت دریایی انجام می‌شود.
جالب است بدانید کشورهایی که به دریا دسترسی ندارند، به صورت غیر مستقیم از حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند (کالای حمل شده قسمتی از مسیر را به صورت دریایی طی می‌کند سپس از طریق انواع دیگر حمل و نقل به مقصد می‌رسد

شرکت های حمل و نقل آبی بندرعباس را می شناسید؟

شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس علاوه بر حمل کالا، سعی در حفظ امنیت آن نیز دارند. این شرکت‌ها می‌توانند به درخواست مشتری بار را از انبار مبدا تحویل بگیرند و بعد از بارگیری آن، محموله را توسط کشتی‌های باربری در مقصد تخلیه کنند و در انبار مقصد تحویل مشتری دهند. شرکت های حمل و نقل آبی بندر عباس، علاوه بر حمل و نقل و بارگیری، کارهای گمرکی محموله‌های بین المللی را نیز انجام می‌دهند.
شرکت‌های کشتیرانی عسلویه
شرکت خط دریای آبی پارس

2 پاسخ به “شرکت های حمل و نقل دریایی در بندرعباس”

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning