شرکت‌های حمل و نقل خارجی

websepanta
date_range اسفند 26, 1399
message نظر 0
شرکت‌های حمل و نقل خارجی

امروزه موضوع تجارت کالا، همه کشورهای دنیا را به هم مرتبط کرده است. واردات و صادرات کالا بین المللی از اصلی‌ترین ارکان‌ تجارت است، که توسط شرکت‌های حمل و نقل خارجی میسر می‌شود. از طرفی دیگر مسافران و مهاجران بسیاری برای حمل کالاها و لوازم شخصی خود، به خدمات شرکت‌های حمل و نقل نیاز پیدا می‌کنند. این شرکت‌ها موظف هستند که شرایط مناسبی برای حمل کالا فراهم کنند و با رعایت اصول، سلامت کالای ارسالی را تضمین کنند.

حمل و نقل بین المللی به سه روش هوایی، دریایی و زمینی انجام می‌شود. انتخاب هر کدام از این روش‌ها به نوع کالای ارسالی، کشور مقصد، زمان مورد نیاز و غیره بستگی دارد. اگر قصد حمل بار به کشور دیگری را دارید با ادامه این مطلب همراه باشید. در این قسمت شرکت‌های حمل و نقل تعدادی از کشورها را به عنوان مثال معرفی می‌کنیم.


شرکت حمل و نقل بین المللی ترکیه

ترکیه کشوری آسیایی اروپایی است که بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار گرفته است. ایران، ارمنستان، گرجستان، نخجوان، سوریه، عراق، یونان و بلغارستان همسایه‌های کشور ترکیه هستند. علاوه بر این، ترکیه با چهار دریای سیاه، مدیترانه، مرمره و اژه مرز آبی دارد. یک شرکت حمل و نقل بین المللی در ترکیه، می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل بار در جهان محسوب شود.

وجود چنین شرکت‌هایی که همیشه سعی در افزایش کیفیت و به‌روزرسانی خدمات حمل و نقل دارند، ترکیه را به یکی از قطب‌های اقتصادی اروپا تبدیل کرده است. در باب همکاری‌های ایران و ترکیه باید بگوییم، ترکیه راه ورود ایران به اروپا محسوب می‌شود. همچنین ایران راه ورود کالاهای ترکیه به آسیای میانه و افغانستان است. در نتیجه روابط تجاری مهمی بین ایران و ترکیه، همچنین صادرات به ترکیه در جریان است.

در ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی، می‌توان مسیرهای مختلفی را برای حمل و نقل کالا انتخاب کرد. شرکت‌های حمل و نقل ترکیه، با توجه به نوع کالا، از انواع راه‌های زمینی (جاده‌ای و ریلی)، هوایی (فریت بار و کارگو) و دریایی برای حمل بار استفاده می‌کنند.


شرکت حمل و نقل بین المللی به عراق

عراق کشوری آسیایی است، که بین سوریه، اردن، عربستان سعودی، کویت، ترکیه و ایران قرار گرفته است. انواع خدمات حمل و نقل بین المللی کالا، از طرف یک شرکت حمل و نقل بین المللی به عراق مدیریت می‌شود تا بارهای ارسالی به نحو احسن به مقصد برسند.

شرکت‌های حمل و نقل خارجی به عراق انواع خدمات حمل و نقل را به ترتیب مشاوره بسته‌بندی استاندارد کالا، انجام تشریفات گمرکی، صدور بارنامه، حمل به عراق و تحویل بار در این کشور انجام می‌دهند. مقصد بار ارسالی به عراق می‌تواند هر کدام از شهرهای اربیل، سلیمانیه، بصره، بغداد، سامرا، نجف و کربلا باشد.

مناسب‌ترین و پرکاربردترین روش برای ارسال بار به عراق روش زمینی است. همچنین ارسال بار از ایران و صادرات به عراق، با توجه به تاسیس محور مهران نجف، بیشتر به شکل زمینی انجام می‌شود. کالاهایی که از طرف ایران به عراق فرستاده می‌شود، معمولا از طریق مرزهای گمرکی، بنادر جنوبی ایران و فرودگاه‌های بین المللی ارسال می‌شوند.


شرکت حمل و نقل بین المللی ایران اروپا

کشورهای اروپایی به دلیل استانداردهای بالا در کار و زندگی، مهاجران بسیاری را از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران به خود جذب می‌کنند. این موضوع باعث افزایش حمل و نقل کالا بین ایران و اروپا شده است. ایران علاوه بر همکاری‌های مستمر با شرکت‌های حمل و نقل آسیایی، با کشورهای اروپایی نیز رابطه تجاری مطلوب و قابل توجهی دارد.

در این میان مهم‌ترین کار بر عهده یک شرکت حمل و نقل بین المللی ایران اروپا است. محموله‌های تجاری، لوازم شخصی مسافران، لوازم منزل، محصولات خوراکی، ماشین آلات مکانیکی و غیره مهمترین کالاهای حمل شونده توسط این نوع شرکت‌‌ها است. شرکت‌های حمل و نقل ایران اروپا، کالاهای سنگین، خرده بار و فول تراک، انواع کالاهای فاسد شدنی را به طور مستقیم و غیر مستقیم از اروپا به ایران و برعکس ارسال می‌کنند.


شرکت بازرگانی واردات از چین

کشور چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. این کشور آسیایی با حجم بالای تولیدات، بزرگ‌ترین صادر کننده کالا به بسیاری از کشورها محسوب می‌شود. چین یکی از مهم‌ترین همکارهای تجاری ایران است که رتبه اول تجارت کالا را به ویژه در سال‌های اخیر، با ایران داشته است. البته تحریم ایران از طرف کشورهای غربی، در این موضوع بی تاثیر نیست.

برای واردات کالا از چین لازم است عواملی مانند به کارگیری افراد مسلط به زبان چینی، آگاهی از مقررات دو کشور مبدا و مقصد، بررسی نیازهای وارداتی کشور مقصد و غیره در نظر گرفته شود. یک شرکت بازرگانی واردات از چین، واردات کالاهایی مانند اتومبیل، گوشی، لباس، لوازم خانگی و غیره را به اکثر کشورها از جمله ایران امکان‌پذیر کرده است. چنین شرکت‌هایی با وارد کردن مواد اولیه کارخانه‌ها به بیشتر کشورها، حتی در تجارت کالاهای واسطه‌ای نیز حرف اول را در جهان می‌زنند.


حمل بار به قزاقستان

کشور جمهوری قزاقستان جزو کشورهای آسیای میانه است. قزاقستان بین کشورهای قرقیزستان، چین، روسیه، ازبکستان و ترکمنستان قرار گرفته است. قزاقستان بزرگ‌ترین کشوری است که از همه طرف به خشکی ختم می‌شود. البته لازم به ذکر است که قزاقستان یکی از کشورهای حاشیه دریای خزر است. این موقعیت موجب شده است که با ایران ارتباط دریایی نزدیکی داشته باشد. به این ترتیب ایران محصولات بسیاری را از راه دریایی به قزاقستان صادر می‌کند.

حمل و نقل کالا به قزاقستان از راه زمینی نیز انجام می‌شود. کشور روسیه بیشترین کالاهای وارداتی را به قزاقستان وارد می‌کند و بعد از آن کشور چین بیشترین میزان واردات کالا را به قزاقستان دارد. یکی از مهمترین اهداف مقامات قزاقستان، پیشرفت جریان اقتصادی، توریستی و گردشگری این کشور است. تاکنون مقوله حمل بار به قزاقستان در دستیابی آن‌ها به این هدف بسیار موثر واقع شده است.


سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم شرکت‌های حمل و نقل خارجی را مورد بررسی قرار دهیم و با ارائه چند نمونه از کشورهای مختلف دقیق‌تر به این موضوع رسیدگی کنیم. در آخر لازم است بدانیم حمل و نقل با کیفیت یک کالا به عوامل مختلفی بستگی دارد، در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به حمل کالاهایمان به کشوری دیگر تمام این موارد را در نظر بگیریم. شرکت‌های بسیاری وجود دارند که اجناس را به شکل بین المللی جابه‌جا می‌کنند و مهم انتخاب شما است.

دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning