حمل و نقل بار با کانتینر یخچال دار

websepanta
date_range بهمن 17, 1399
message نظر 0
حمل و نقل بار با کانتینر یخچال‌دار

برای حمل بار از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، یکی از این روش‌ها حمل بار با کانتینر یخچال دار است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد قیمت، حمل و نقل بین المللی و شرکت‌های حمل و نقل یخچال‌دار توضیح دهیم.


حمل و نقل بین المللی یخچال‌ دار

برای حمل محصولات از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، یکی از این روش‌ها حمل و نقل یخچال‌دار است که برای محصولاتی مانند گوشت و مرغ، تخم مرغ، میوه صادراتی و سبزیجات استفاده می‌شود. این کانتینرها محصولات شما را به کشورهای دیگر حمل می‌کنند. روش حمل و نقل یخچال‌دار چه به صورت دریایی، هوایی یا زمینی برای جلوگیری از فاسد شدن موادغذایی صادراتی استفاده می‌شود.

چنین روشی همچنین بارنامه خاص خود را دارد که باید ویژگی‌هایی مانند تاریخ ارسال، مشخصات و نشانی ارسال‌کننده، گیرنده کالا، تعداد بسته‌ها و اندازه کالا، مقصد و محل وصول کالا، نوع کالا و نرخ کرایه حمل و نقل در آن دیده شود.

حمل و نقل بار با کانتینر یخچال‌دار

مزیت های حمل و نقل با کانتینر یخچال دار

با توجه به این که با روش حمل و نقل یخچالی می‌توان مواد غذایی و فاسد شدنی را به فاصله‌های دور بدون فاسد شدن و انقضای تاریخ مصرف آن رساند، از این نظر نسبت به روش‌های دیگر حمل و نقل بسیار با صرفه‌تر است.

همچنین هزینه خرید یک تریلی یخچال‌دار بین‌المللی بسیار کمتر از هزینه حمل و نقل بار به وسیله قطار، هوایی و دریایی است. دومین ویژگی آن انعطاف‌پذیری این روش است که صاحب کالا می‌تواند زمان حرکت و مسیر را برای رساندن محموله تنظیم کند. به همین دلیل حمل و نقل جاده‌ای با تریلر یخچال‌دار از حمل و نقل ریلی و حمل و نقل دریایی به مراتب سریع‌تر است.

همچنین کانتینرهای یخچالی را می‌توان با کشتی‌های دریایی ویژه حمل کانتینر یخچال دار حمل کرد. این کشتی‌ها می‌توانند حدود 2000 تا 3000 واحد کانتینر یخچال دار را حمل کنند. کانتینرها در گذشته با دیزل‌ها و قطعات برقی دیگر محصولات خود را سرد نگه می‌داشتند، ولی کشتی‌هایی برای حمل این نوع کانتینرها طراحی شده‌اند که خود سرمایش مورد نیاز کانتینرها را ایجاد می‌کنند.

در این کشتی‌ها، قسمتی به نام port hole وجود دارد که می‌تواند هوای خنک و سرد را به هر کانتینر انتقال دهد. نکته‌ای که برای این نوع کانتینرها باید به خاطر بپرسید این است که درجه سرمای هر کدام فرق می‌کند. به عنوان مثال، دمای گوشت باید کمتر از 10 درجه و برای میوه‌جات دمای بین 28 تا 32 درجه باشد.

بیشتر بدانید: صادرات به روسیه

ناوگان های مختلف یخچال دار

باربری نیسان یخچال دار

برای انتقال بارهای کم وزن و بارهایی که روی یکدیگر قرار می‌گیرند.


باربری ایسوزو یخچال دار

این نوع باربری نسبت به باربری نیسان حجم بیشتری را در بر می‌گیرد و برای محصولاتی استفاده می‌شود که در یک ردیف باید قرار داده شوند.

باربری تریلی یخچالی

از این وسیله برای حمل و نقل داخلی و بین‌المللی بارهای یخچالی استفاده می‌شود.قیمت اجاره کانتینر یخچال دار

همانطور که اشاره شد ناوگان‌های مختلف یخچال‌دار برای حمل و نقل مواد فاسد شونده استفاده می‌شوند و کرایه هر کدام از آن‌ها با هم متفاوت است. به عنوان مثال نیسان، ایسوزو، کامیون یخچالی به دلیل مصرف سوخت بالای آن در زمان روشن بودن و هزینه بالای نگهداری آن، کرایه نسبتا بالاتری دریافت می‌کنند و تخمین زده شده است نرخ کرایه آن‌ها 40 تا 50 درصد بالاتر از ماشین‌های حمل بار معمولی است. برای تعیین قیمت حمل بار به وسیله کانتینر یا کامیون یخچال‌دار فاصله مبدا تا مقصد، نوع محصول و زمان تحویل آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حمل و نقل بار با کانتینر یخچال‌دار

نتیجه‌گیری

برای محصولات منجمد، نیمه منجمد مانند محصولات دارویی، گوشت و مرغ و میوه و سبزیجات که به دمای خاصی نیاز دارند، به ناچار باید از کانتینرهای یخچال‌دار استفاده شود که این ناوگان انواع مختلفی مانند نیسان، تریلی و غیره دارد. همچنین نسبت به روش‌های دیگر حمل و نقل بسیار با صرفه‌تر است زیرا انعطاف پذیری بیشتری دارد. امیدواریم این مقاله به شما کمکی کند تا در مورد حمل و نقل با کانتینر یخچال دار و هزینه و کرایه و شرکت‌های فعال در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کرده باشید.

بیشتر بدانید: صادرات پلی آمید

سوالات رایج درخصوص کانتینر یخچال دار

حمل و نقل با کانتینر یخچال دار چه مزایایی دارد؟

رساندن کالا به فاصله‌های دور بدون فاسد شدن و انقضای تاریخ مصرف آن
هزینه بسیار کمتر نسبت به حمل و نقل بار به وسیله قطار، هوایی و دریایی

قیمت اجاره کانتینر یخچال دار چقدر است؟

ناوگان‌های مختلف یخچال‌دار برای حمل و نقل مواد فاسد شونده استفاده می‌شوند و کرایه هر کدام از آن‌ها با هم متفاوت است. برای تعیین قیمت حمل بار به وسیله کانتینر یا کامیون یخچال‌دار فاصله مبدا تا مقصد، نوع محصول و زمان تحویل آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

attachment برچسب‌ها :
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Warning