مشاوره امور حمل و نقل بین الملل

مشاوره امور حمل و نقل بین الملل

زمانیکه صحبت از حمل و نقل بین المللی می شود معمولا تصوری از ارتباط بین دو یا چند کشور خارجی در ذهن به وجود می آید که از طریق راه های مختلف هوایی، زمینی و یا دریایی انجام می شود. همانطور که می دانید مسائل مربوط به حمل و نقل از خارج به داخل کشور و یا برعکس یکی از پایه های اساسی اقتصاد کشور است که تاثیر به سزایی در روند رونق کسب وکار دارد.

به منظور انجام روند انتقال کالا از کشوری به کشور دیگر، چندین شرکت حمل ونقل بین المللی در حال فعالیت هستند که هر کدام از آن ها بر اساس وظایفی که دارند در جهت تسهیل روند حمل و نقل می کوشند. شرکت های مذکور به دو صورت کریر و فورواردر فعالیت می کنند؛ شرکت های کریر وظیفه جابه جایی کالا را تا مقصد برعهده دارند و در طرف مقابل شرکت های فورواردر امور حمل و نقل را پشتیبانی می کنند.

آنچه در ادامه خواهید خواند:


اهمیت بهره گیری از مشاوره امور حمل و نقل بین الملل

شما به عنوان مدیر عامل، تاجر و یا هر جایگاهی که در دنیای صادرات و واردات دارید، ممکن است برای تبادل محصولات خود با خارج از کشور به اطلاعات و مشاوره نیاز داشته باشید و این مسئله کاملا طبیعی است! اما برای دستیابی به این اطلاعات باید چکار کرد؟ توجه داشته باشید که برای رفع نیاز های شما چه از لحاظ انجام حمل و نقل و چه از لحاظ امور پشتیبانی، شرکت های مختلفی فعالیت می کنند.

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که وظیفه مشاورین امور حمل و نقل در این میان چیست؟ این مشاورین به منظور حمل صحیح و ایمن کالای مد نظر شما تمامی راه ها و روش های مختلف حمل و نقل را بررسی می کند سپس به صرفه ترین مسیر از لحاظ مسافت، هزینه و زمان را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین انتخاب ممکن را خدمت شما ارائه می دهد. این شرکت ها با بهره گیری از تیم های حرفه ای و کاربلد به تمام سوالات شما در زمینه حمل و نقل برون مرزی پاسخ خواهند داد.

مشاوره امور حمل و نقل بین الملل

چرا مشاوره امور حمل و نقل بین الملل را انتخاب کنیم؟

دریافت یک مشاوره خوب می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی شما جلوگیری کند؛ چرا که او با مقایسه تمامی روش های ممکن برای ارسال و یا دریافت کالا، مناسب ترین روش را پیدا خواهد کرد. اگر شما به عنوان گیرنده خدمات، یک مشاوره خوب دریافت کنید قطعا بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

هزینه حمل و نقل کالای خود را استعلام بگیرید!

مشاور امور حمل و نقل بین الملل در تمامی مراحل حمل و ترخیص کالا شما را راهنمایی و پشتیبانی می کند تا به نتیجه مطلوب برسید. شما می توانید مشخصات کالا و نیز اطلاعات مبدا و مقصد مد نظرتان را در سایت شرکت حمل و نقل وارد کرده تا آگهی شما به طور رایگان به مزایده گذاشته شود؛ با این کار پس از مدت کوتاهی لیستی از قیمت های مختلف برای شما ارسال می گردد.

انتخاب بهترین مسیر حمل ونقل

همانطور که در بالا هم بیان کردیم چندین روش مختلف برای حمل کالا وجود دارد که در این میان با کمک مشاوره حمل و نقل بین الملل بهترین مسیر انتخاب می شود اما منظور از بهترین مسیر چیست؟ مشاور امور حمل و نقل بین الملل با تکیه بر اطلاعاتی از قبیل فاصله بین مبدا و مقصد، شرایط آب و هوایی، وضعیت جغرافیایی دو کشور، وضعیت کالا، وزن، زمان و نیز هزینه می تواند تشخیص دهد که کدام یک از روش ها بهتر و به صرفه تر خواهد بود.

حمل و نقل هوایی یکی از بهترین راه ها از میان تمامی روش های موجود برای حمل کالا از داخل به خارج از کشور و یا بالعکس است؛ دلیل این امر نیز امنیت و سرعت بسیاربالا است اما از طرفی هزینه بالایی نیز دارد که انتخاب آن به شرایط اقتصادی تاجر بر می گردد. روش های حمل و نقل بین المللی کالا عبارتند از: حمل و نقل دریایی، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل جاده ای، حمل و نقل ریلی و در نهایت حمل و نقل مرکب که ترکیبی از دو یا چند روش است.

بیشتر بدانید: صادرات به روسیه

خدمات ارائه شده در شرکت های امور حمل و نقل

هدف اول یک شرکت حمل و نقل بین المللی ارائه مشاوره جامع و تاثیرگذار است تا مشتری خود توانایی تصمیم گیری پیدا کند، حال پس از تصمیم گیری و رسیدن به تفاهم میان طرفین، خدمات زیر نیز ارائه داده می شود:

مشاوره امور حمل و نقل بین الملل

انجام مشاوره در زمینه ارائه بیمه نامه های معتبر

یکی از اصلی ترین بند های مربوط به امور حمل ونقل بین المللی، بیمه و امور مربوط به آن است؛ در واقع با بیمه کردن کالاهای صادراتی خیال تاجر و شرکت حمل مربوطه آسوده می شود. اگر در طول باربری به هر دلیلی آسیبی به بار ها وارد شود، شرکت بیمه ای موظف به پرداخت تمامی خسارت ها خواهد بود.

در این زمینه انواع بیمه های متنوع وجود دارد که هر کدام از آن ها بر حسب شرایط و وضعیت موجود یک سری از ضررها را متقبل می شود. مشاوره امور حمل و نقل می تواند با در نظر گرفتن شرایط مکانی و اقتصادی شما بهترین ارائه دهنده خدمات بیمه را به شما معرفی کند.


در پایان

تجارت یک جزء جدایی ناپذیر از اقتصاد هر کشور است، به همین دلیل فراگیری امور مربوط به آن بسیار با اهمیت خواهد بود. مشاوره امور حمل و نقل بین الملل با بهره گیری از بهترین کارشناسان سعی در ارائه راهنمایی های لازم برای انتخاب بهترین و امنیت ترین روش حمل و نقل بین المللی دارد.