شرکت در نمایشگاه های بین المللی و رویداد های تخصصی

شرکت در نمایشگاه های بین المللی و رویداد های تخصصی

معرفی محصول و کالا در فراسوی مرز ها، از مقدمات هر گونه تجارت صادراتی است. در مقاله های گذشته اشاره کردیم که یکی از مکانیزم های بازاریابی صادراتی، شرکت و حضور در نمایشگاه های بین المللی است.

در اینگونه نمایشگاه ها، شرکت ها می توانند محصول خود را ضمن معرفی برای بدست آوردن مشتریان بالقوه، در معرض فروش نیز بگذارند. شرکت در نمایشگاه های بین المللی خارج از ایران، امری است که اجرای آن به یک سری شرایط و قوانین خاص و مدون شده نیازمند است. در این مقاله هر آنچه که در مورد شرکت در این گونه رویداد ها باید بدانید، به طور خلاصه ذکر شده است. با ما همراه باشید.

آنچه خواهید خواند.


مزایای شرکت در نمایشگاه ها و رویداد های تخصصی خارج از کشور

معمولا هزینه های شرکت در نمایشگاه های بین المللی و مخصوصا نمایشگاه های برگزار شده در خارج از کشور، بالاست و حتی در بعضی از مواقع غیر معقول به نظر می رسد؛ این پر هزینگی باعث شده تا بیشتر شرکت های فرا مرزی و بین المللی برای حضور در چنین رویدادهایی دودل باشند و اغلب آن را به عنوان کاری پر هزینه و بی فایده بپندارند.

اگر شما هم به عنوان دارنده ی یک تجارت فرا مرزی اینگونه فکر می کنید، پیشنهاد می کنیم که حداقل یک بار به عنوان بازدید کننده هم که شده از اینگونه رویداد ها بازدید کنید.


چگونه در نمایشگاه های بین المللی شرکت کنیم؟

در سطح بین المللی، نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری بسیار متعدد و متنوعی وجود دارد؛ قبل از هر چیزی باید هدفتان از حضور در نمایشگاه را در نظر بگیرید و بر اساس آن، یکی از رویداد های مورد نظرتان را برای شرکت یافتن در آن انتخاب کنید. به عنوان مثال بعضی از نمایشگاه ها برای برندینگ مناسب اند و بعضی دیگر به عنوان پیدا کردن نمایندگی و معرفی و آزمایش محصول یا خدمات مورد توجه قرار می گیرند؛ مدیران شرکت ها باید براساس نیازها و اهدافشان تصمیم بگیرند که در کدام یک از این نمایشگاه ها و رویداد ها حضور داشته باشند.

علاوه بر این، تحقیق در مورد نوع نمایشگاه و بازدید کنندگان آن، رقبای تجاری، بررسی کشور برگزار کننده و بازار هدف، و دیگر عواملی که در نحوه ی برگزاری و جریان نمایشگاه موثر است، می تواند بسیار ضروری و کارامد باشد.

فراموش نکنید که در هر نمایشگاهی باید طبق زمان مقرر شده ی آن برای امر نام نویسی و تعیین غرفه اقدام نمایید. مشورت یا مشارکت با شرکت هایی که قبلا در چنین رویداد های شرکت داشته اند نیز می تواند بسیار مفید باشد.

شرکت در نمایشگاه ها و رویداد های تخصصی

ویزای نمایشگاهی چیست؟

یکی از ساده ترین روش های دریافت ویزا برای حضور و شرکت در چنین رویداد هایی، “ویزای نمایشگاهی” است. این نوع از ویزا به افرادی اعطا می شود که ضمن داشتن موازین قانونی و تجاری مورد نیاز، قصد دارند تا در یک نمایشگاه، سمینار و یا یک رویداد تجاری خاص شرکت نمایند. دریافت این نوع از ویزا منوط به داشتن شرایط زیر می باشد:


نکاتی که قبل از شرکت در نمایشگاه باید بدانید

نکاتی که هنگام برگزاری نمایشگاه باید بدانید

نکاتی که بعد از برگزاری نمایشگاه باید بدانید


سوالات متداول

مزایای شرکت در یک رویداد و نمایشگاه بین المللی چیست؟

شرکت در نمایشگاه های بین المللی این فرصت را به شما می دهد تا بتوانید برند و محصولتان را در ذهن مخاطبان، بارگذاری و ماندگار کنید؛ با مشتری ارتباط رو در رو و کلامی داشته باشید و به آنان اجازه دهید تا محصول شما را از نزدیک ببیند و لمس کنند.

چگونه ویزای نمایشگاهی دریافت نماییم؟

دریافت این نوع از ویزا منوط به داشتن شرایط زیر می باشد:
1.در دست داشتن دعوت نامه ی رسمی و بلیط شرکت در نمایشگاه
2.ارسال یک معرفی نامه از سوی برگزار کننده ی نمایشگاه یا رویداد برای سفارت
3.وضعیت شغلی شما با موضوع و مفاد نمایشگاه یا رویداد مرتبط باشد و مدارک تحصیلی یا شغلی این وضعیت را اثبات می کند